2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Gestionari depozit si coordonatori
  5. Gestionari depozit si coordonatori - Sibiu
  6. Gestionari depozit si coordonatori - Sibiu
Postat 17 mai 2024

Operator introducere date

Salariu

600 - 700 €

Localizare

Sibiu

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaNumarul de posturi disponibile: 2CUI / CIF: 2384021

Descriere

Responsabilitati:

·   Intocmeste documente fiscale relevante (ex. facturi, avize, stocuri, bonuri de consum);

·   Completeaza si verifica zilnic registrele relevante, conform legislatiei in vigoare;

·   Ofera suport in realizarea activitatilor din cadrul departamentului financiar-contabil;

·   Desfasoara activitati de verificare si validare a datelor de evident contabila pentru receptiile de marfa si facturile de marfa si servicii (registru de casa);

·   Inregistreaza facturile furnizorilor in evidenta contabila;

·   Intocmeste diverse situatii si oferte in excel, in functie de solicitarile primite;

·   Participa si gestioneaza procese de inventariere.

Cerinte:

·   Absolvent studii medii (preferabil profil economic - contabilitate)

·   Studiile superioare constituie un avantaj

·   Bune cunostinte de contabilitate primara si de operare PC, Office (in special Excell)

·   Persoana organizata, atenta la detalii

·   Asigura gestiunea fizica a stocului de marfa din deposit respectand normele legale de depozitare a produselor din portofoliul firmei si procedurile interne ale firmei

-Participa activ la toate operatiunile de incarcare/descarcare a marfii in/din depozit (incarcare/descarcare agenti, receptii marfa de la Furnizori, transfer marfa intre filiale, pregatire marfa ptr livrare client etc), asigurand FIFO

-Efectueaza zilnic inventarul stocului de marfa asigurandu-se in orice moment de corespondenta intre stocu lscriptic si stocul fizic

-Gestioneaza in mod responsabil resursele puse la dispozitie de catre firma

Localitate

Sibiu,

Sibiu

Sibiu
ID: 270016128