2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Operatori productie, confectioneri
  5. Operatori productie, confectioneri - Prahova
  6. Operatori productie, confectioneri - Ploiesti
Departament HR
Postat Azi la 11:40

Operator productie industria automotive

Salariu

2 300 - 2 500 lei

Localizare

Ploiesti

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program de lucru in tureNecesita permis de lucru / Requires work visaDeschis pt studentiNumarul de posturi disponibile: 30

Esti o persoana energica si motivata, dispusa sa isi dezvolte competente de lucru in domeniul productiei? Alatura-te echipelor CTP GROUP din Ploiești!

Candidatul ideal:

-Studii : Minim 10 clase

-Experiența minim 1 an in productie;

-Cunostinte tehnice;

-Disponibilitatea de lucru in picioare;

-Abilități de comunicare și lucru în echipă;

-Capacitatea de a lucra la norma, standardizat, operatii repetitive;

-Capacitatea de a lucra sub presiune;

Program de lucru: 3 schimburi | Luni-Vineri | 8 ore/zi

Ce vei face / Responsabilități:

  • Executa operatiunile de asamblare cu materiale conforme in concordanta cu planul de operatii functie de masina/linia pe care este alocat;

  • Mentine ordinea si curatenia in aria de lucru si de productie;

  • Verifica calitatea materialelor din procesul de productie;

  • Raporteaza orice defect de material sau produs sefului de formatie in cel mai scurt timp;

  • Executa toate operatiunile specifice fazei de lucru conform instructiunilor in timpul alocat;

  • Gestioneaza defectele produsului care se fabrica pe masina/linia pe care este alocat;

  • Verifica si se asigura de respectarea standardelor privind calitatea si corectitudinea asamblarii individuale, conform instructiunilor primite, in functie de masina/linia pe care este alocat;

  • Respecta toti parametrii de monitorizare a calitatii precum si regulile de igiena si siguranta a produsului;

  • Realizeaza toate masuratorile, verificarile conform planului de inspectie aprobat si valabil;

  • Asigura inregistrarea datelor in sistemele de calitate aprobate;

  • Asigura indeplinirea tuturor parametrilor cheie ai productiei;

  • Asigura inregistrarea productiei pe tablele de raportare orara si, unde este cazul, in sistemul electronic;

Beneficii:

  • Venit NET lunar = 2300-2500 RON;

  • Transport asigurat pe rutele: Habud, Sirna, Predesti, Tinosu, Pisculesti, Brazii de Jos, Popesti, Negoiesti, Strejnic, Moreni, Ghirdoveni, Darmanesti, Zalhanaua, Manesti, Cocorastii Grind, Targsorul Nou, Vladeni, Bratasanca, Filipestii de Targ, Nedelea, Aricestii Rahtivani, Stoenesti  - Ploiesti (tur-retur) ;

  • Tichete masa 30 lei/zi ;

  • Prime Paste/Craciun, 1 iunie, 8 martie;

  • Al 13-lea salariu;

  • Ore suplimentare platite dublu;

  • Asigurare privata de sanatate;

Venitul este foarte important, dar pe lângă acesta veți beneficia și de cele mai bune condiții de lucru:

  • Transport asigurat de acasă la serviciu și retur;

  • Mediu de lucru curat cu spații de lucru ventilate, filtrate și încălzite;

  • Zone administrative moderne - spații speciale dedicate și amenajate pentru vestiare, băi, servit masa;

  • Dotări individuale și colective;

  • Oportunități de avansare în cadrul companiei;

Localitate

Ploiesti,

Prahova

Prahova, Ploiesti
ID: 269610685