2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Personal receptie si administratie
  5. Personal receptie si administratie - Satu Mare
  6. Personal receptie si administratie - Satu Mare
Postat 22 aprilie 2024

Oportunitate de Carieră: Receptioner la Hotelul Aurora

Salariu

3 300 - 3 800 lei

Localizare

Satu Mare

Nivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaNumarul de posturi disponibile: 1

Hotel Aurora, o destinație de ospitalitate de top din oraș, căutăm un receptioner dedicat și prietenos pentru a se alătura echipei noastre de primire. Dacă sunteți o persoană comunicativă, orientată către detalii și pasionată de a oferi oaspeților noștri o primire caldă și plăcută, vă invităm să candidați pentru această poziție.

Salariul este determinat ca o referință exprimată în brut și se bazează pe nivelul de educație și experiența fiecărui candidat.

Responsabilități:

  • Primirea și înregistrarea oaspeților cu profesionalism și zâmbet.

  • Oferirea informațiilor corecte și utile despre hotel, facilități și servicii.

  • Procesarea check-in și check-out-urilor și gestionarea rezervărilor.

  • Răspunderea la întrebările și solicitările oaspeților și oferirea de recomandări locale.

  • Menținerea registrului rezervărilor și gestionarea corespondenței de la și către oaspeți.

Cerințe:

  • Experiență anterioară într-o poziție similară sau în industria ospitalității (constituie un avantaj, dar nu este obligatorie).

  • Abilități excelente de comunicare și prezentare.

  • Cunoștințe de operare pe calculator și software de rezervare.

  • Capacitatea de a lucra într-un mediu agitat și de a gestiona situații de presiune.

  • Atitudine prietenoasă și dorința de a oferi servicii excelente.

Se lucreaza in ture. Receptia este deschisa 24/7. Programul de lucru este de 12 ore, începând cu ora 07:00 și până la ora 19:00, sau de la ora 19:00 până la ora 07:00. Calculat Program 12/24 - 12/48

Hotelul Aurora oferă un mediu de lucru prietenos, dezvoltare profesională și oportunități de avansare. Suntem dedicați oferirii unei experiențe excepționale pentru oaspeții noștri, iar receptionerii noștri au un rol crucial în atingerea acestui obiectiv.

Dacă sunteți gata să faceți parte din echipa noastră și să contribuiți la prima impresie memorabilă pe care o oferim, vă invităm să aplicați la acest post.

Alăturați-vă echipei noastre și fiți unul dintre zâmbetele care întâmpină oaspeții noștri la Hotelul Aurora!

Localitate

Satu Mare,

Satu Mare

Satu Mare
ID: 254042939