2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Personal receptie si administratie
  5. Personal receptie si administratie - Bucuresti - Ilfov
  6. Personal receptie si administratie - Bucuresti
  7. Personal receptie si administratie - Sectorul 5
Letitia Sabou
Postat Azi la 08:59

Receptioner hotelier - Continental Hotels S.A.

Localizare

Bucuresti, Sectorul 5

Full time

Mobilitatea postului: Prezenta la locul de munca

Descriere

Pentru că cine se aseamană se adună, ne-ar plăcea să ai:

  • Cel putin 1 an experienta similara;

  • Atitudine pozitivă, prezență și ținută agreabilă;

  • Orientare către client, amabilitate;

  • Capacitatea de a găsi soluții și de a rezolva probleme;

  • Înalt nivel de responsabilitate;

  • Bune abilități de organizare și de prioritizare a activităților;

  • Limba engleză – nivel conversațional.

Responsabilități:

  • Promovează produsul turistic hotelier;

  • Efectuează operațiuni de check-in (verificare documente, încasare contravaloare sejur);

  • Operează în sistemul de gestiune hotelieră rezervarile și informațiile legate de sejur;

  • Transmite departamentelor interesate comenzile sau solicitările speciale ale clienților;

  • Înregistrează și verifică datele operative, contabile și statistice specifice activității de recepție;

  • Rezolvă reclamațiile oaspetelui sau transmite, după caz, sesizările primite departamentelor vizate;

  • La check-out, efectuează verificările obișnuite, inclusiv a soldurilor restante de plată.

Beneficii:

  • Tichete de masă conform politicii companiei;

  • Planuri de dezvoltare profesională și training;

  • Evenimente interne și teambuildinguri;

  • Abonamente medicale personalizate.

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 5
ID: 230472509