2. Locuri de munca
  3. Alte locuri de munca
  4. Alte locuri de munca - Bucuresti - Ilfov
  5. Alte locuri de munca - Chiajna
Postat 19 aprilie 2024

Reprezentant vanzari online piese utilaje

Localizare

Chiajna

Nivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 2

Descriere

Candidatul ideal:

– Cunostinte/experienta în domeniul utilajelor de constructii si agricole;

– Minim 3 ani experienta in vanzari;

– Cunostinte de operare PC – MS Office;

– Nivel bun al abilitatii de invatare si al aptitudinilor verbale;

– Excelente abilitati de comunicare si negociere;

– Initiativa, capacitate de rezolvare a problemelor;

– Capacitate de adaptare rapida la situatii neprevazute;

– Atitudine deschisa, optimism, orientare spre client, spirit intreprinzator;

– Energie si pasiune pentru vanzari, placerea de a interactiona cu clientii;

– Capacitate de lucru in echipa;

– Experienta in domeniul vanzarii pieselor de schimb constituie un avantaj.

Profil de personalitate:

Persoana amabila si constiincioasa, stabila in interese si orientata spre performanta, cu o buna capacitate de comunicare.

Descrierea Jobului:

Firma de distributie utilaje de constructii si piese de schimb cauta reprezentant vanzari online de piese si utilaje de constructii si agricole.

– Intocmirea si transmiterea ofertelor pentru clienti, conform taskurilor;

– Colaborarea cu echipa in procesul de ofertare;

– Mentinerea relatiilor cu clientii existenti si dezvoltarea portofoliului de clienti;

– Consilierea clientilor si realizarea obiectivelor calitative asumate;

– Promovarea produselor comercializate de catre compania noastra;

– Realizarea obiectivelor de cifra de afaceri si cota de piata;

– Realizarea obiectivelor de vanzari de piese de schimb;

– Identificarea oportunitatilor si participarea activa la licitatiile publice sau concursurile de oferte;

– Participare activa in definirea gamei de produse;

Beneficii:

– Pachet salarial atractiv: salariu fix + bonus lunar si anual in functie de performante;

– Telefon mobil, laptop;

– Participari la sesiuni periodice de training;

– Programe de dezvoltare personala.

Descrierea companiei

Infiintata in urma cu 20 de ani, compania Euro Zone Com este un participant activ in piata de utilaje din Romania. In acesti ani a dezvoltat departamente de vanzari utilaje si piese utilaje, service mobil, reparatii pompe hidraulice, constructii de atasamente, obtinand parteneriate cu producatori important precum Carraro, CNH, Bosch Rexroth, etc.

Localitate

Chiajna,

Bucuresti - Ilfov

Locație exactă
Bucuresti - Ilfov, Chiajna
ID: 268919597