2. Locuri de munca
  3. Agenti - consultanti vanzari
  4. Reprezentanti vanzari
  5. Reprezentanti vanzari - Olt
  6. Reprezentanti vanzari - Slatina
Postat 05 aprilie 2024

Reprezentant Vanzari Slatina Olt

Localizare

Slatina

Nivelul de studii: CalificatComision: Bază și comisionNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Necesita deplasariProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: RO18037606

Descriere

Descrierea jobului

Atributii:

  • identifica potentiali clienti utilizand surse de date acreditate, contacteaza si viziteaza clientii, prezentand oferta firmei;

  • negociaza cu clientii conditiile comerciale oferite, in urma analizei economice realizata privind potentialul si solvabilitatea acestora. Semneaza contracte comerciale si urmareste ndeplinirea acestora;

  • viziteaza clientii potentiali, si actuali, identifica nevoiele acestora de produse si materiale electrice si realizeaza oferte personalizate;

  • urmareste procesul de vanzare, pana la incasarea marfii vandute;

  • pastreaza o relatie permanenta cu fostii, actualii si potentialii client;

  • verifica in permanenta stocurile si nivelul preturilor pietei, propune masuri de adaptare a ofertei firmei la piata;

  • construieste si pastreaza o relatie permanenta cu ceilalti angajati ai firmei, in vederea unei colaborari atente privind realizarea ofertelor, realizarea aprovizionarilor, livrarilor, incasarilor.

    Candidatul Ideal

·         Absolvent studii superioare, preferabil (nu obligatoriu) inginerie electrica/energetica, alta specializare din Politehnica sau ASE;

·         Experienta in sistemul de achizitii publice national;

·         Permis de conducere cat. B;

·         Recomandari de la fostii angajatori (daca este cazul).

·         Bune abilitati de comunicare, prezentare, negociere si convingere;

·         Pro-activ, comunicativ, eficient, integrare buna in echipa;

·         Cunostinte solide de MS Office (in special Excel)

·         Cunostintele de limba engleza reprezinta un avantaj.

·         Locul de munca: Bucuresti (zona Timpuri Noi – 2 post), Slatina (zona Piata Garii – 1 post).

Beneficii:

- salariu motivant;

- bonusuri trimestriale in conformitate cu vanzarile realizate;

- bonuri de masa;

- pensie privata pilonul III (dupa primul an);

- asigurare privata de sanatate (dupa primul an).

APLICARE:

pentru a aplica la aceasta pozitie, va rugam sa transmitei CV si documente sustinatoare la adresa de mail naiana.milea - la- voltaelectric.ro. Detalii suplimentare la 07********20.

Descrierea companiei

VOLTA ELECTRIC SRL - distribuitor national de cabluri si echipamente electrice profesionale. Doua puncte de lucru: Slatina (magazin, show-room si depozit) si Bucuresti (depozitul central si birou vanzari). Partener al unor producatori de renume pe piata de electrice din Europa: Legrand, Prysmian Group, ICME ECAB SA, Noark, Scame, Philips, Osram, etc.

Localitate

Slatina,

Olt

Olt, Slatina
ID: 268590221