2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Bucatar - ajutor bucatar
  5. Bucatar - ajutor bucatar - Timis
  6. Bucatar - ajutor bucatar - Timisoara
Postat 02 mai 2024

Restaurant Nora angajeaza bucatar cu experienta

Localizare

Timisoara

Restaurantul Nora, o destinație culinară renumită în orașul nostru, caută un bucătar talentat și pasionat pentru a se alătura echipei noastre profesionale. Dacă ești un maestru al bucătăriei, ai experiență solidă în domeniu și îți dorești să lucrezi într-un mediu dinamic și plin de oportunități, te încurajăm să aplici pentru postul de bucătar în cadrul Restaurantului Nora.

Cerințe:

- Experiență anterioară de lucru ca bucătar în restaurante sau locații similare.

- Cunoștințe solide în pregătirea diferitelor tipuri de mâncăruri și a diverselor tehnici culinare.

- Capacitatea de a gestiona eficient timpul și de a lucra sub presiune într-un mediu agitat.

- Creativitate în prezentarea felurilor de mâncare și în dezvoltarea noilor rețete.

- Cunoștințe despre igiena alimentară și capacitatea de a respecta standardele de siguranță alimentară.

- Atitudine pozitivă, abilități excelente de comunicare și capacitatea de a lucra în echipă.

Responsabilități:

- Pregătirea și gătirea diverselor feluri de mâncare, respectând rețetele și standardele noastre de calitate.

- Păstrarea unei bucătării curate și organizate, respectând normele de igienă și siguranță alimentară.

- Comunicarea și colaborarea strânsă cu echipa de bucătari, chelneri și personalul de serviciu.

- Menținerea unui stoc adecvat de ingrediente și materii prime necesare în bucătărie.

- Respectarea termenelor limită și asigurarea calității constante a mâncărurilor servite.

Oferta noastră:

- Oportunitatea de a lucra într-unul dintre cele mai apreciate restaurante din oraș.

- Mediu de lucru profesionist și dinamic, în care să-ți poți dezvolta abilitățile culinare.

- Posibilitatea de a crea și de a inova în bucătărie, aducând propriile idei și influențe.

- Pachet salarial competitiv, în funcție de experiența și performanța ta.

- Program flexibil și posibilitatea de avansare în cadrul echipei.

Dacă crezi că îndeplinești cerințele noastre și ești pasionat de arta culinară, te rugăm să ne trimiți CV-ul tău actualizat. Vom lua în considerare fiecare candidatură și vom contacta persoanele selectate pentru a discuta mai multe detalii despre procesul de selecție. De asemenea pentru informatii suplimentare ne puteti contacta telefonic!

Localitate

Timisoara,

Timis

Timis, Timisoara
ID: 256779682