2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Ingineri
  5. Ingineri - Bucuresti - Ilfov
  6. Ingineri - Bucuresti
  7. Ingineri - Sectorul 1
Postat 23 aprilie 2024

Lucrator Laborator Firma Constructii

Salariu

5 000 - 6 000 lei

Localizare

Bucuresti, Sectorul 1

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 2

Descriere

Firma de constructii din Bucuresti este in cautarea unui:

 Tehnician laborant cu experienta de minim 1 an in domeniul constructiilor(GTF, MD, D, BBABP).

Se ofera salariu fix in functie de experienta, tichete de masa 40RON/zi, abonament clinica privata.

 Responsabilitati:

  • Preleveaza probe pentru incercari si preda probele si procesele verbale de prelevare responsabilului de profil.

  • Executa incercarile pentru care este responsabil, cu respectarea frecventelor impuse si a cerintelor standardelor care reglementeaza metoda de incercare, procedurilor de lucru si a instructiunilor de lucru.

  • Aplica si respecta prevederile standardelor de metoda si a procedurilor de lucru, referitoare la conditiile de mediu.

  • Verifică functionarea și pregătește echipamentele necesare încercării ; verifica starea etalonării acestora ; anunța responsabilul de profil asupra oricărei neconformități (echipamente defecte sau care dau erori la masurare; neetalonate sau la care a expirat etalonarea etc.); utilizeaza la incercare numai echipamente etalonate.

  • Utilizeaza echipamentele conform instructiunile de lucru aferente.

  • Efectueaza intretinerea curenta a echipamentelor pe care le utilizeaza, conform programului stabilit.

  • Manipuleaza si transporta echipamentele de incercare/ prelevare/ masurare astfel incat sa se evite deteriorarea acestora in timpul transportului; depoziteaza corespunzator echipamentele pe care le-a utilizat pe teren.

  • Sesizeaza responsabilul de profil in cazul rezultatelor suspecte.

  • Pregătește probele în vederea efectuării încercărilor ; efectuează încercarea respectând procedura și standardul de metodă .

  • Gestioneaza si manipuleaza probele repartizate astfel incat sa asigure integritatea acestora.

  • Inregistreaza datele primare in rapoartele de lucru.

  • Depoziteaza in spatii special amenajate deseurile de materiale rezultate dupa efectuarea determinarilor.

  • Indeplineste orice atribuţie care derivă din hotărârile Administratorului, in conformitate cu domeniul de competenta si in limitele respectarii temeiului legal.

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 1
ID: 267501824