2. Locuri de munca
  3. Agenti - consultanti vanzari
  4. Reprezentanti vanzari
  5. Reprezentanti vanzari - Bihor
  6. Reprezentanti vanzari - Oradea
Postat 18 aprilie 2024

Senior Sales Manager B2B

Salariu

5 500 - 6 500 lei

Localizare

Oradea

Nivelul de studii: CalificatComision: Salariu FixNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1

Descriere

Responsabilitati :

·        Acorda asistenta din punct de vedere tehnic si commercial actualilor si potentialilor client.

·        Intocmeste oferte de marfuri si gestioneaza derularea relatiei comerciale.

·        Coordoneaza livrarile catre client.

·        Calculeaza permanent eficienta procesului de vanzare.

·        Colaboreaza cu departamentul productie in vederea preagatirii marfii.

·        Negociaza, incheie si asigura executarea contractelor comerciale.

·        Urmareste eficientizarea costurilor de distibutie.

·        Identifica si contacteaza potentiali client in vederea dezvoltarii de noi colaborari

·        Solutionarea cererilor clientilor ;

·        Ajustari ale preturilor si urmarirea evolutiei pietei interne ;

·        Responsabil pentru organizarea si gestionarea echipei de vanzari si a soferilor ;

·        Defineste termenele de livrare in concordanta cu resursele tehnice si umane ;

·        Organizeaza prezentari de afaceri ale programului de productie ;

·        Defineste cantitatile, datele de livrare si metodele de plata ;

·        Supravegheaza termenele de realizare ;

·        Urmareste activitatile comerciale si de marketing ale concurentilor ;

·        Generarea de rapoarte zilnice/saptamanale/lunare.

Aptitudini necesare ocuparii postului:

·        Seriozitate ;

·        Comunicativ si creativ ;

·        Persoana organizata si cu un simt dezvoltat al afacerilor ;

·        Abilitati foarte bune de organizare, analiza si statistica ;

·        Permis cat. B.

Cerinte necesare ocuparii postului:

·        Cunostinte temeinice privind sistemul de vanzari catre client de tip supermarket;

·        Notiuni de baza privind logistica  - depozit si disributie marfa;

·        Experienta anterioara in operarea in sisteme ERP;

·        Inteligenta matematica, gandire logica, capacitate de analiza si sinteza;

·        Capacitatea de a prelucra infirmatii, de a le interpreta si a le valorifica in decizii sau furnizarea de date prelucrate catre factorii decizionali;

·        Corectitudine, tenacitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii;

·        Obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor economice, financiare si sociale;

·        Receptivitate si dorinta de colaborare;

·        Studii de specialitate sau cursuri de formare profesionala reprezinta avantaj;

·        Utilizare Microsoft Office, Outlook;

·        Minim 2 ani experienta in domeniul vanzarilor.

Se ofera:

·        Salariu competitiv;

·        Bonuri de masa de  30 lei/zi;

·        Colectiv tanar si ambitios cu dorinta de dezvoltare;

·        Traininguri de formare;

·        Contract de munca pe perioada nedeterminata;

·        Masina de serviciu;

·        Program de lucru Luni – Vineri , 08:00 – 16:00.

Localitate

Oradea,

Bihor

Bihor, Oradea
ID: 269198574