2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Ingineri
  5. Ingineri - Mures
  6. Ingineri - Targu-Mures
Postat 09 aprilie 2024

Specialist în Exploatarea Instalațiilor Electrice Iasi si Tg Mures

Salariu

5 000 - 7 000 lei

Localizare

Targu-Mures

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalRecrutare la distantaNumarul de posturi disponibile: 2CUI / CIF: 22160886

Suntem în căutarea unui Candidat Ideal pentru a se alătura echipei noastre, pentru proiectele din judetele Iasi si Mures.

Dacă aveți experiență în exploatarea instalațiilor de medie tensiune și sunteți pasionat de domeniul energetic, vă invităm să  aplicați!

        Cerinte:

  • Absolvent de liceu tehnic sau studii superioare cu profil tehnic (Electrotehnică, Energetică etc.).

  • Experiență în exploatarea instalațiilor de medie tensiune.

  • Cunoștințe specifice: expertiză tehnică, cunoștințe profesionale, înțelegere operațională.

  • Permis de conducere categoria B.

  • Limba engleză la nivel minim mediu, atât scris cât și vorbit.

  • Reprezinta un avantaj: exploatare, mentenanță corectivă și planificată în stația de transformare 33/100kV și în parc fotovoltaic.

       Descrierea jobului:

  • Asigură și menține în stare de funcționare stațiile de transformare și punctele de conexiune.

  • Execută manevre pe baza dispozițiilor și a Foilor de Manevra.

  • Asigură conditile NSSM pentru instalatiile la care urmează să se execute lucrări de către echipe proprii sau terti.

  • Identifică instalația sau partea din instalație la care trebuie să lucreze.

  • Verifică integritatea echipamentelor aflate in exploatare.

  • Execută operațiunile pe faze de lucru conform instrucțiunilor producătorului.

  • Verifică instalațiile și echipamentele conform check-list-ului din manualul de mentenanță.

       Beneficii:

  • Remunerație corespunzătoare cu obiectivele, rezultatele și indicatorii de performanță aplicabili.

  • Programe de instruire si specializare la locul de munca, suportate de catre companie.

  • Suport în integrarea rapidă în domeniu și în echipă, precum și dezvoltare continuă.

  • Tichete de masă.

  • Asigurare medicală privată.

  • Zile de concediu de odihnă suplimentar în funcție de vechimea în companie.

  • Spor de fidelitate in functie de vechimea in grup.

Localitate

Targu-Mures,

Mures

Mures, Targu-Mures
ID: 268720537