2. Locuri de munca
  3. Alte locuri de munca
  4. Alte locuri de munca - Maramures
  5. Alte locuri de munca - Baia Mare
Postat 02 mai 2024

Specialist marketing international

Localizare

Baia Mare

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Necesita deplasariProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: 2202243

Descriere

Candidatul Ideal

  • Absolvent al unei scoli de invatamant superior (preferabil intr-un domeniu tehnic);

  • Bun cunoscator al limbii engleze si eventual germana;

  • Cunoștințe solide de strategii și tactici de marketing digital și offline;

  • Constituie un avantaj experienta relevanta in marketing international;

  • Persoana sociabila si perseverenta;

  • Ordonat si avand bune abilitati functionaresti;

  • Persoana responsabila si dispusa la o relatie contractuala de durata;

  • Dispus sa invete lucruri noi in domeniul tehnic;

  • Capabil sa lucreze individual si in echipa

  • Persoana dispusa sa calatoreasca pentru vizite la clienti/potentiali clienti nationali si internationali si targuri internationale

Responsabilitati:

  • Cautarea de potentiali clienti si promovarea capabilitatii firmei Flexibil de a satisface nevoile acestora in ce priveste solutiile antivibratii din cauciuc metal.

  • Prospectarea se va face folosind mediul virtual si telefonie, si prin participarea la targuri internationale de specialitate si prin vizite la sediul potentialilor clienti.

  • Promovarea solutiilor Flexibil la necesitatile concrete ale potentialilor clienti

  • Stabilirea primelor contacte pentru transferul de informatii tehnice si economice intre potentialii clienti si personalul de specialitate al firmei Flexibil

  • Facilitarea unei bune comunicari intre Client si personalul firmei Flexibil in vederea obtinerii unui grad ridicat de satisfactie al nevoilor Clientului oglindite in produsele furnizate

Beneficii

  • Posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unei echipe dinamice si competitive;

  • Posibilitati de instruire;

  • Atmosfera de lucru placuta;

  • Pachet salarial atractiv;

  • Tichete de masa in valoare de 40 lei/zi lucratoare;

  • Transport gratuit pe rutele stabilite;

  • Nu se lucreaza in weekend;

  • Se acorda bonusuri si prime;

Localitate

Baia Mare,

Maramures

Maramures, Baia Mare
ID: 269489439