2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Mecanici, electromecanici, intretinere utilaje
  5. Mecanici, electromecanici, intretinere utilaje - Arad
  6. Mecanici, electromecanici, intretinere utilaje - Arad
Postat 22 aprilie 2024

Tehnician calitate -2 schimburi -jud. Arad

Salariu

5 000 - 5 100 lei

Localizare

Arad

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program de lucru in tureNumarul de posturi disponibile: 1

Cautam Tehnician calitate in domeniul metalurgic, judetul Arad.

Cerinte:

- Minim studii medii profil tehnic

- Cunoştinţe în domeniu calitatii;

- Cunostinte desen tehnic;

- Abilitati pentru utilizarea instrumentelor de masura si control;

- Buna dexteritate si acuitate vizuala, spirit de observatie dezvoltat;

- Abilitati in completarea documentelor calitate si in respectarea specificatiilor scrise;

- Abilităţi reale de planificare, organizare, viteză de reacţie si capacitate de decizie;

- Cunoştinţe de limba engleza nivel mediu ( germana constituie avantaj);

- Cunoştinţe operare PC – pachetul Office avansat;

- Cunsotinte de asigurarea calitatii, imbunatatire procese, analiza informatiei;

- Capacitate de invatare rapida;

- Experienta in industria automotive constituie avantaj;

Responsabilitati:

-Receptie calitativa scrap, magneziu pur si elemente de aliere (control visual si analiza spectrala)

- Verificarea si supravegerea procesului de reciclare magneziu:

- Verificarea si supravegherea procesului de turnare a anozilor:

- Verificarea si supravegherea procesului de finisare a anozilor:

- Reclamatii clienti – alerta de calitate;

- Teste de laborator;

- Analiza reclamatii – participarea directa la analiza cauzei radacina in cazul reclamatiilor + urmarirea in process ca actiunile luate sunt corespunzator implementate si respectate pe toata durata procesului de productie;

- Rapoarte de neconformitate – realizarea rapoartelor de neconformitate pentru produsele care au fost detectate ca neconforme la receptie;

-Salariu: 5000 lei brut

-Se lucreaza pe 2 schimburi .

-Tichete de masa – 35 ron/zi .

-Al 13 –lea salariu, 50 % din valoarea prime cu ocazia sarbatorilor pascale si 50 % din valoarea primei cu ocazia sarbatorilor de iarna.

-Asigurare medicala pentru intreaga familie la Medlife.

-Concediu de odihna anual de 23 zile .

Transport asigurat pe ruta Arad –Zimand – Santana si decontat de pe alte rute.

Pentru detalii sunati la nr 07********31

Localitate

Arad,

Arad

Arad
ID: 265596088