2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Mecanici, electromecanici, intretinere utilaje
  5. Mecanici, electromecanici, intretinere utilaje - Cluj
  6. Mecanici, electromecanici, intretinere utilaje - Cluj-Napoca
Postat 08 mai 2024

Tehnician mentenanță și întreținere

Localizare

Cluj-Napoca

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1

Descriere

Ești persoana pe care o căutăm dacă ai:

  • Studii medii/școală profesională, profil tehnic (Electrică, Electronică, Electromecanică);

  • Autorizare ANRE (reprezintă un avantaj);

  • Experiență de minimum 1 an în activități de mentenanță, electrică și mecanică, în producție;

  • Cunoștințe echipamente, acționări electrice (citire, interpretare și execuție scheme electrice) și automatizări;

  • Capacitatea de a reacționa rapid și de a lua decizii corecte, asumându-ți responsabilitatea;

  • Capacitatea de organizare și planificare individuală a activității;

  • Flexibilitate, abilități bune de comunicare și spirit de echipă;

  • Cunoștințe de operare PC: Microsoft Office (Word, Excel).

Descrierea jobului

Căutăm o persoană cu inițiativă și bune competențe tehnice, care să se alăture echipei SFC Cluj pe poziția de Tehnician Mentenanță și Întreținere. Rolul tău va fi acela de a sprijini activitatea din cadrul sediului, prin participarea activă la operațiunile de mentenanță și întreținere necesare.

Ce responsabilități vei avea:

  • Asiguri mentenanța preventivă, predictivă și corectivă a tuturor mașinilor și echipamentelor din cadrul societății, în conformitate cu procedurile de calitate și siguranță ale companiei;

  • Reglezi și verifici instrumentele de măsură utilizate în spațiul de producție;

  • Diagnostichezi și repari eficient utilajele/echipamentele din zona de producție (mașini de bobinat, echipamente de testare, matrițe, cuptoare, unelte, etc.);

  • Asiguri activitățile necesare de mentenanță pentru întreținerea clădirii: întreținerea echipamentelor electrice, pneumatice, a corpurilor de iluminat, instalațiilor electrice interioare, etc;

  • Execuți operațiile tehnice necesare pentru remedierea defectelor/urgențelor apărute, care sunt de competența ta, în cel mai scurt timp;

  • Creezi și actualizezi planul și fișele de mentenanță;

  • Înaintezi propuneri de îmbunătățire și colaborezi, cu responsabilul de departament, la întocmirea și implementarea propunerilor în procedurile de lucru;

  • Menți legătura cu furnizorii externi de servicii, asigurându-le asistență permanentă, în scopul remedierii problemelor ce apar la mașinile și utilajele din dotare.

În schimb, noi îți vom aprecia munca și te vom răsplăti cu:

  • Un salariu motivant, Bonusuri ocazionale, Tichete de masă (40 RON), Asigurare privată de sănătate, Decontare transport, Fructe, Bookster;

  • Mediu internațional de lucru, cu echipe din România, Olanda și Germania;

  • Oportunitatea de a face parte dintr-o companie în plină expansiune, care încurajează libertatea/independența, creșterea personală și profesională;

  • Echilibru excelent între viața profesională și viața privată, cu operare doar într-un singur schimb.

Dacă acest rol prezintă interes pentru tine, te invităm să aplici la anunț.

Localitate

Cluj-Napoca,

Cluj

Cluj, Cluj-Napoca
ID: 269461732