2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Contabilitate
  5. Contabilitate - Timis
  6. Contabilitate - Timisoara
Postat 04 aprilie 2024

Transpol angajeaza contabil sef

Localizare

Timisoara

Nivelul de studii: CalificatProgram de munca: Program normal

Descriere

Candidatul Ideal

Studii superioare dе specialitate (profil finante –contabilitate); Experienta in domeniul financiar-contabil – minimum 3 ani; Experienta intr-o pozitie similara dе minimum 2 ani; Cunostinte solide in domeniul legislatiei contabile si fiscale; Cunostinte in utilizarea SEAP; Expert contabil - constituie avantaj; Persoana cu initiativa, capabila sa lucreze independent si in echipa; Persoana ordonata, spontana, atenta la detalii, cu abilitati excelente dе comunicare; Capacitate dе organizare a activitatii; Capacitate decizionala;

Descrierea jobului

Pregаtestе, exаminеaza si anаlizeaza documеntelе finаnciar-contabile, declаratiile finаnciаrе si alte rаpoartе, pentru a se asigura de acuratetea si conformitatea lor cu standardele procedurale; Intocmeste si verifica documentele financiar - contabile; Intocmeste si verifica balantele contabile, bilanturile si anexele specifice pentru o perioada determinata de timp; Intocmeste si verifica declaratiile de tva, impozit pe profit si alte taxe; Asigura adaptarea firmei la toate reglementarile financiare, contabile, legislative, impozite si taxe; Intocmeste lunar salariile; Pregateste dosarele de achizitii publice; Intocmeste si verifica lunar notele contabile privind cheltuielile cu salariile, cu documentele din gestiunea societatii, a diferentelor de schimb valutar etc. Intocmeste si verifica inchiderile contabile lunare, inclusiv a balantei de verificare cu respectarea prevederilor planului de conturi si a legislatiei in vigoare; Reprezinta firma in fata autoritatilor, punand la dispozitia acestora documentele financiar-contabile necesare; Ofera consultanta contabila ori de cate ori este necesar; Intretine in mod onest, corect si complet rapoartele contabile; Informeaza ori de cate ori este nevoie Directorul general al societatii asupra tuturor aspectelor din sfera sa de activitate si propune masurile ce se impun; Se preocupa de dezvoltarea sa profesionala prin invatarea si utilizarea de noi proceduri de lucru, noutati legislative si noi programe informatice specifice.

Localitate

Timisoara,

Timis

Timis, Timisoara
ID: 268524631