2. Locuri de munca
  3. IT - Telecomunicatii
  4. IT - Telecomunicatii - Alba
  5. IT - Telecomunicatii - Alba Iulia
Postat 28 aprilie 2024

Web Designer WordPress

Localizare

Alba Iulia

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)CUI / CIF: RO26676481

Suntem o companie ce oferă soluții digitale, recunoscută la nivel global. Cu o experiență de peste un deceniu, ne mândrim cu crearea unor produse care ajută afacerile să comunice eficient în mediul online.Temele noastre, Newspaper și Newsmag, au ajuns bestsellere internaționale în categoria de site-uri de știri și bloguri, folosite de peste 140k utilizatori. Ne dedicăm să oferim cea mai bună experiență pentru clienții noștri, totul într-un mediu de lucru pozitiv și prietenos pentru angajați.

Ce căutăm?

Ești un pasionat de web design și ai experiență cu WordPress? Atunci hai în echipa noastră! Ne dorim un coleg cu cunoștințe solide în Figma, Photoshop și Illustrator, care să aducă un suflu nou în proiectele noastre.

Responsabilități:

  • Proiectarea site-urilor web și adaptarea acestora în site-uri predefinite pentru utilizatorii noștri cu ajutorul tagDiv Composer;

  • Crearea designului pentru interfețele utilizator și soluționarea problemelor de design ce pot apărea;

  • Colaborare cu echipa de dezvoltare pentru a concepe elemente noi, intuitive și atractive pentru clienții noștri;

  • UI/UX Design pentru site-urile companiei, asigurându-te că sunt ușor de utilizat;

  • Realizarea materialelor grafice promoționale pentru companie și produsele noastre.

Cerințe de experiență:

  • Cunoașterea WordPress și experiența cu teme constituie un avantaj.

  • Expertiză în utilizarea instrumentelor de design: Figma/Photoshop, Illustrator.

  • Capacitatea de a integra arta și tehnologia pentru a transmite idei prin imagini și layout-uri de site-uri web.

  • Abilitatea de a propune idei și sugestii care pot îmbunătăți colaborarea în echipă, fluxurile de lucru interne și creșterea companiei.

Beneficii:

  • Contract pe perioadă nedeterminată;

  • Fructe proaspete și cafea excelentă disponibile zilnic;

  • Petreceri cu grill și pizza;

  • O atmosferă pozitivă și prietenoasă într-o echipă talentată;

  • Birou modern, echipat cu toate necesitățile pentru o zi productivă.

Localitate

Alba Iulia,

Alba

Alba, Alba Iulia
ID: 268950073