Navighează la conținutul principal
Adauga anunt nou
Postat 22 septembrie 2024

Tehnician mentenanta

Localizare

Oradea

Mobilitatea postului: Necesita deplasariProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1

Descriere

Candidatul Ideal

  •        studii tehnice (electrotehnica/energetica);

  •        persoana dornica sa activeze intru-un domeniu profesionist;

  •       cunostine operare PC pachet MS Office nivel mediu(Word, Excel, PowerPoint, Outlook);

  •        cunostinte aplicatie Zendesk (prezinta avantaj);

  •       cunostinte aplicatia Fusion Solar ( prezinta avantaj);

  •        experiență anterioră in domeniul:fotovoltaic, instalații electrice si termice (prezinta avantaj);

  •        permis de conducere categoria B;

  •        limba engleză la nivel mediu/avansat;(prezinta avantaj).

Descrierea jobului

  • Suport tehnic aplicatia Fusion Solar;

Ø  urmarirea functionalitatii corecte a sistemelor instalate de echipele operationale

Ø  diagnostigarea problemelor aparute in functionarea sistemelor instalate

Ø  solutionarea problemelor de functionare a sistemelor instalate, fie direct din aplicatie - daca acest lucru este posibil, fie prin deplasare in teren la locatie.

  • Centralizare date clienti firma;

Ø  suport pentru team leaderul de mentenanta pentru centralizarea datelor despre sitemele instalate

Ø  intocmirea rapoartelor zilnice de activitate si a altor situatii cerute de catre superiorul direct  - team leaderul de mentenanta.

Ø  completarea documentelor  - Proceselor Verbale - in urma vizitelor efectuate in teren

  • Pastreaza legatura cu colegii de pe teren;

Ø  colaborarea cu colegii din departament pentru solutionarea si remedierea eventualelor defectiuni aparute

Ø  colaborarea cu colegii din departamentul operational pentru acordarea de suport  - in cazul in care acestia au nevoie, pentru a se asigura ca sistemele sunt instalate corect.

  • Deplasare la lucrari de mentenanta la clientii firmei

  • Realizarea operatiunilor de mentenanta preventiva  - mentenantele periodice conform contractelor cu clientii firmei

  • Realizarea operatiunilor de mentenanta corectiva - servisarea sistemelor cu probleme de functionare

Descrierea companiei

ENSYS este unul dintre cei mai importanți integratori de sisteme fotovoltaice la cheie din România, cu rulaje în 2023 ce depășesc 30 de milioane de euro si peste 300 de profesionisti divizati si impartiti in cele 6 puncte de lucru din Romania.

Cu o experiență de peste 70 MWp putere instala in Romania, in proiecte de tip Rezidential si C&I si inca 50 MWp putere in dezvoltare de tip Utility-Scale, Ensys Renewable Solutions este printre putinele companii din Romania care oferă servicii complete clienților in domeniul generarii de energie din surse regenerabile.

Asiguram serviciul la cheie, de la consultanta tehnica si de specialitate, proiectare, avizare si pana la furnizare, punere in functiune si mentenanța sistemelor fotovoltaice.

Localitate

Oradea,

Bihor

Bihor, Oradea
ID: 275580918